Понеделнички хороскоп: Голема сума на пари само за еден знак

Овен (21.03 – 20.04)

Проектот кој се најавува ќе ви одземе многу време и нерви, но ќе биде од голема корист. Откажете некои контакти и средби и занимавајте се само со деловните обврски. Планирајте однапред, па потоа дејствувајте, претстои можност за голем напредок.

Бик (21.04 – 21.05)

Треба да пронајдете рамнотежа меѓу деловниот и приватниот свет, вие ќе успеете во тоа бидејќи успешно ќе се организирате. Не навлегувајте во кавга со партнерот, бидете потрпеливи. Преземете повеќе обврски на својот грб, нека не ве плаши одговорноста.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Внимавајте да не загубите некои документи од работа кои се многу важни. Проверете ја нивната точност бидејќи денес тие ќе ви бидат од голема корист. Денот за вас ќе биде релаксирачки откако обврските успешно ќе ги завршите во текот на утрото.

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе бидете малку фрустирани бидејќи тешкото работење не ви донело големи пари, барем не во посакуваната количина. Не дозволувајте тоа да влијае на вашата самодоверба. Искористете го потенцијалот во вас и променете ги работите на подобро.

Лав (23.07 – 22.08)

Сите проблеми кои ги имате постои можност да исчезнат во еден миг доколку правилно постапите. Покажете дека сте цврст преговарач и договорете се околу платата на работното место која одамна не се зголемила. Нека не ве растажуваат малите проблеми, верувајте дека секој ги поседува.

Девица (23.08 – 22.09)

Можно е да дојде до проблеми и измени во вашите планови доколку премногу амбициозно настапувате. Бидете малку таинствени и не ги откривајте сите ваши тајни и замисли. Ќе учествувате во некоја кавга, обидете се да ги смирите двете спротивставени страни, пронајдете конструктивно решение.

Вага (23.09 – 22.10)

Потпрете се на пријателите во врска со проблемот кој ви се појавил. Нивната помош ќе ви биде од голема корист, односно ќе ви помгоне да започнете да се движите во вистинскиот правец. Појавата на компликации не треба да ве загрижува, тоа е нормално при секое извршување на задачите. Не брзајте, намалете го темпото со цел да не направите грешки.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата врска. Морате да му дозвлолите на партнерот да ги поседува сите информации, не си дозволувајте да сокриете ниту еден детал. Ќе успеете да елиминирате некои лоши навики.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Пренасочете ја вашата енергија на друга страна и негативната ситуација ќе ја претворите во позитивна. За да го постигнете тоа ќе биде потребно да се ослободите од некои лоши навики, а тоа дополнително ќе ви олесни во градењето на вашата личност. Бидете позитивен пример за вашата околина.

Јарец (22.12 – 20.01)

Неочекуваниот флерт со некоја личност од вашата блиска околина ќе ве изнервира и ќе ви донесе неудобност во денешниот ден. Добро размислете и донесете ја вистинската одлука, најдобро би било да се откажете од тоа. Некој пријател ќе ви открие тајна, а тоа пријатно ќе ве изненади.

Водолија (21.01 – 19.02)

Вестите за здравјето на некој пријател малку ќе ве изнервираат и натажат. Помогнете колку што можете но не се преокупирајте целосно со таа ситуација. Семејството ќе ве повика на отворен разговор, а од вас ќе биде побарано да го кажете и вашето мислење околу поделбата на имотот. Денот не е поволен за експерименти, бидете смирени.

Риби (20.02 – 20.03)

Секоја работа која ја работите е одлично обавена доколку знаете дека на крајот ве очекува голема сума на пари. Малку сте себични и нема да им го откриете тоа на вашите најблиски. Криете некои средства со кои мислите дека сами ќе си ја обезбедите иднината.