Поранешна ескорт дама тврди дека мажите кои ги работат овие 5 работи се најдобри во кревет: „И јас ја избегнувам ова професија – тие се чисто губење време“

Аманда Гоф или Саманта Икс е Британка која веќе една деценија работи во индустријата за возрасни, односно како елитна проститутка. Таа вели дека благодарение на ова искуство заработила многу пари, но научила и да препознава дали некој е опасен и дека жените после 40-та стануваат посекси. Во исто време, таа истакнува дека сега знае повеќе за однесувањето на мажите отколку што би можелa да научи од било која друга професија или курс. Овој пат таа напиша колумна за тоа кои професии ги имаат најдобрите машки љубовници.

Заборавете на убавиот изглед или шарм, колку е добар маж во кревет, знам од неговата професија. Знам кои професии треба да се избегнуваат по секоја цена за да се избегне непријатност во креветот, а кои професии гарантираат дека ќе има жешка акција во спалната соба. Сепак, не го сфаќајте ова премногу сериозно.

1. Адвокати

Еднаш реков: „Кога Бог ги создаде психопатите, тој одлучи дека тие ќе бидат адвокати“. Ако сакате ноќи со незаборавен секс со „лошо момче“, заборавете на апликациите за запознавање, обидете се да фатите дечко надвор од судницата во вашето соседство. Од адвокати за развод до адвокати за кривична одбрана, тие имаат дарба за валкани муабети во креветот, палави се и сакаат да ги поместат своите граници. Загарантирано добро време!

2. Сметководители и банкари

Да, гледањето бројки е досадно, па овие мажи ќе направат се за да го подигнат нивото на возбуда. Тие се обично слободоумни, малку перверзни и можат да ги проценат вашите потреби на одмерен, но секси начин. Тие поминуваат часови пред екранот, па ќе бидат многу среќни да ве видат.

3. Доктори

Ако докторот не знае како функционира вашето тело, тогаш никој не знае! Лекарите, особено хирурзите, многу добро знаат што и кога да прават за време на сексуалниот однос. Иако понекогаш изгледаат како „механички“ настроени, тие се чисти, паметни и ефикасни во кревет. Секогаш имаат убави раце и чисти нокти.

4. Полициски службеници

Ако сакате лоши момци, полицаецот е љубовник за вас. Постојат два типа на полицајци - „глупавици“ и оние што прават дури и криминалците да изгледаат како ѓубриња. Често имаат тетоважи, избричени се и уживаат да бидат доминантни над жената.

5. Академици

Можеби не очекувате од книжарниците да бидат добри во кревет, но тие имаат мозок и тоа е она што може да ја поттикне жената. Академиците се чувствителни кога станува збор за потребите на жените и разговорот со нив во спалната соба е чиста поезија. Немаат многу пари, но затоа имаат море од идеи да ве забавуваат дома.

А еве ја професијата што ја избегнувам!

Агенти за недвижности

Не дозволувајте нивните спортски автомобили и светли насмевки да ве измамат, само залудно ќе го потрошите вашето време, и во и надвор од спалната соба. Ќе ви кажат што сакате да го слушнете, а потоа нема да се сеќаваат на тоа ако им ги спомнете тие ветувања!


Фото:Profimedia