Познатиот руски астролог чии предвидувања секогаш се остваруваат, сега открива: За следниот знак април е месец на судбината

Тамара Глоба, познат астролог, детално анализирала што да очекуваат најсреќните хороскопски знаци во април.

Во април конечно може целосно да се почувствува доаѓањето на пролетта. А најпознатиот руски астролог Тамара Глоба откри дека токму во овој месец Рибите можеле да ги остварат своите долгогодишни соништа! На овој претставник на зодијачкиот круг ѕвездите му ветуваат посебна леснотија во сите потфати.

Рибите ќе станат вистински избраници на судбината и ќе бидат великодушно надарени. Во април 2023 година ги чека неверојатна среќа во финансиите и љубовта. Осамените Риби сигурно ќе запознаат личност која ќе ги израдува. Ќе можат да уживаат во романтиката која толку многу им недостасуваше во животот.

Претставниците на овој знак ги очекуваат големи набавки, можности за недвижнини. Но, во исто време, треба внимателно да го следите вашето здравје - долгорочните хронични заболувања може да се влошат.

Рибите конечно ќе можат да ги искористат парите за да ги решат проблемите и да ја остварат својата долгогодишна желба. Тамара Глоба ги предупреди родените во овој знак дека единствен услов за успех ќе биде способноста и желбата да преземат одговорност и да преземат иницијатива.

И воопшто, овој воден знак ќе биде придружен со среќа во текот на целата година. Бидејќи Сатурн, планетата на концентрацијата, влезе во знакот Риби на почетокот на март. Ова ќе им донесе на намерните претставници на соѕвездието многу работа, заработка, можност да се прилагодат и да го направат она што Рибите некогаш сакале да го оживеат. Исто така, 2023 година е добра за учење и настава.

Покрај тоа, Глоба нагласи дека годината на Зајакот ќе промени многу во животот на сите знаци:

- За некои ова е почеток на нови настани, за други материјални, лични успеси. А за некои, се разбира, тоа се неуспеси и загуби. Според Тамара, доаѓа многу важен период – носи промени во светот и општеството – објаснува таа.

Астрологот ве советува да се држите еден за друг, за вашите најблиски, за вашето семејство.


Фото: Printscreen/youtube

Извор: стилкурир

Љубовната врска со личност родена во овој хороскопски знак е брутална битка со оган!