Пролетен моден водич за фустани: Какви модели ќе се носат оваа сезона?

Фаворити за оваа пролет !

Пролетта буди убави чувства во сите луѓе, и светот го гледаме низ призмата на различни пастелни бои. На момент, замислуваме како го носиме својот омилен пролетен фустан, додека ветерот не милува под пролетното Сонце. Зарем не е се поубаво во пролет?

Од цветни принтови, до фустанчиња на преклоп, во прилог ги издвојуваме нашите фаворити за оваа пролет.

  1. На едно рамо

Колку помалку откривате, толку повеќе делува женствено и секси, а токму овој детал-разоткривањето на едно рамо, го чини токму тоа. Оваа пролет, длабокото деколте или прекратките фустанчиња заменете ги со откривање на едно рамо.

2.Карнери - едноставни се и безвременски! Па зошто тогаш не би ги носеле во комбинација со фустанче?

3.Со каиш - идеален фустан за секоја градба и одличен избор доколку би сакале да ги истакнете облините.

4.Мини фустанче со долги ракави

Слатко, но во исто време и неформално. Погодно за секаква прилика

5.Впечатливи линии

Вертикалните линии ќе ја направат вашата става витка,а вашиот стајлинг впечатлив.

6.Плетено фустанче со цветни дезени

Инспирирани од модата во далечните 70-ти и оваа година, овие модели на фустани го заземаат едно од поглавните места во модната индустрија

7.Пастелни нијанси

Оваа нијанса е одлична за вашето секојдневие, но и за вечерните излегувања

8.Миди фустанче на преклоп