Прв пат по разводот: Славица Чуктераш отворено за нејзиниот поранешен маж

Пејачката Славица Чуктераш, отворено зборува за последиците што ги има откако се зарази со коронавирусот, за додворувачите, идеален партнер, но и за тоа колку реално се претставува на социјалните мрежи, каде е исклучително активна.

Покрај тоа, во своето интервју за „Србија Данас“ Славица зборува за деталите околу дружењето со нејзината колешка Милица Тодоровиќ и откри зошто е нејзината најдобра пријателка на сцената.

Во медиумите беше напишано дека вашиот слух е оштетен откако се заразивте со коронавирус ... Дали тоа навистина се случи или се шегувавте на социјалните мрежи?

- Последниот месец, кога седам со моите пријатели, кога еден од нив ќе ми се обрати, јас возвраќам со: „Што? А? Што рече?“. Тие редовно зборуваат погласно, па низ шега велат „Славица не слуша“. Кога видов на вестите дека е официјална вест, короната може да ми го оштети слухот, реков: „Тоа е тоа“!

По коронавирусот, се соочивте со гнојна ангина, но дали се случи нешто убаво по овие две неволји?

- Нека сите копја се скршат врз мене, само за да моето дете е живо и здраво. Стоички го издржав сето тоа. Имаше неколку убави работи, се разбира, но оваа година е година на болести.

Неодамна изјавивте дека имате додворувачи, но дека сè уште не е пронајден никој да ви одговара. Што барате кај маж?

- На сето тоа гледате поинаку кога имате дете, а особено кога сте разведени. Некој навистина би морал да се појави, но сè уште не е. Ниту очекувам, ниту се надевам.

Кои квалитети барате во посилната половина?

- Дека е добар човек и да е искрен. Квалитетите што ги има и мојот поранешен сопруг.

Како гледате на разводот од сегашна перспектива?

- Така требаше да биде.

Забележавме дека имате малку попровокативни фотографии на Инстаграм. Од 1 до 10, колку сте задоволни од вашиот физички изглед?

- Не знам што значат „провокативни фотографии“, таму ништо не е одвратно. Среќна сум со моето тело и среќна во својата кожа.

Денес, многу луѓе обработуваат фотографии преку разни програми и преку филтри, дали и вие прибегнувате кон тоа?

- Не. Можете да видите на моето стори на Инстаграм дека нема филтри. Се разбира, мора да има филтри на професионални фотографии.

Славица Чуктераш е една од ретките пејачки која има вистинско пријателство на сцената, а какви квалитети поседува нејзината колешка Милица Тодоровиќ и што ја поврзува со тоа пријателство, погледнете на видеото подолу:Можеби ќе ве интересира:

Две години се мачев, мислев дека ќе умрам: Славица Ќуктераш проговори за болестаНе знам што чекав толку: Славица Чуктераш откри детали за разводот