Прва фотка од преслатката ќерка: Портпаролката на ДИК стана мајка

Изминатата 2019-та година беше една од најубавите за портпаролката на Државната изборна комисија, Љупка Гугучевска.

Имено таа стапи во брак со својот партнер, кој го крие далеку од очите на јавноста, но и откри дека е бремена.

На Бадник годинава, Љупка стана мајка на ќерката Ана Марија, а информацијата ја сподели со своите пријатели на социјалните мрежи.

Денеска таа за првпат објави фотографија од нејзината слатка ќеркичка.