Прво интервју на Ештон Качер и неговиот близнак: Актерот раскажа како Мајкл се борел за живот, па заплака, ова видео е преемотивно: „Кога ќе се соочиш со смртта...“

Познатиот актер Ештон Качер и неговиот брат близнак Мајкл го дадоа првото заедничко интервју во емисијата „Парамаунт плус“ „The Checkup With Dr. David Agus“.

Мајкл Качер е роден со церебрална парализа, имал трансплантација на срце, а во трејлерот на емисијата вели дека животот му бил загрозен при раѓањето и за време на операцијата. Со солзи во очите Ештон го опиша емотивниот момент кога неговиот брат бил во болница.

„Тогаш татко ми дојде ме зема и ми рече: „Ајде да одиме да го видиме брат ти“, а јас знаев... ништо не беше во ред“.

Додека актерот ги бришеше солзите, Мајкл го тешеше. Триминутното најавно видео донесе многу трогателни моменти.

Актерот се присети на состојбата на својот брат, добро се сеќава на вревата од болничката соба.

„Тие ќе се прегрнеа еден со друг. Јас мислев: „Што се случува овде?“, додаде Ештон.

Качер откри дека неговиот брат Мајкл имал церебрална парализа во ТВ интервју во 2003 година - близнакот на актерот бил „многу лут“ поради неговата состојба, но подоцна ја прифатил дијагнозата.

„Ештон ми ја направи најголемата услуга што некој некогаш ми ја направил со тоа што ме остави да бидам свој“, објасни Мајкл минатата година.

Ѕвездата на серијата „Два и пол мажи“ Ештон Качер зборува и за својата битка со ретка болест опасна по живот.

Тој откри дека има ретка форма на васкулитис, потенцијално фатална автоимуна болест која предизвикува воспаление и стеснување на крвните садови, на „Running Wild with Bear Grills: The Challenge“ на National Geographic во август оваа година. Актерот тогаш рече дека васкулитисот му го нарушил видот, слухот и рамнотежата и дека се чувствувал „среќен што е жив“.


Во трејлерот на серијата тој вели: „Не можев да одам и одеднаш не можев да гледам. Кога ќе се соочите со смртта, веднаш сте заробени со она што го правите денес“.

Качер рече дека можел „целосно да се опорави“ од болеста, но му била потребна една година за да ја постигне својата цел.

„Не го цените додека не го снема. Се додека не кажете: „Не знам дали некогаш ќе можам повторно да гледам, не знам дали некогаш ќе можам повторно да слушнам. „Не знам дали некогаш ќе можам повторно да одам“, рече тој.

Доктор Дејвид Агус ќе биде домаќин на бројни светски ѕвезди. Опра Винфри, Ејми Шумер, Џејн Фонда и многу други ќе зборуваат за битките што ги воделе за здравје и живот.

Шоуто со Ештон и Мајкл Качер ќе се емитува денес.


Фото и Видео: Youtube