Раскошна венчаница, невиден луксуз и скапоцености: Се појавија фотографии од венчавката на Парис Хилтон

Парис Хилтон и Картер Реум се венчаа на имотот на нејзиното семејство во Бел Ер пред семејството и пријателите.

Наследничката на луксузниот синџир хотели и старлета Парис Хилтон (40) се омажи за претприемачот Картер Реум на раскошна церемонија одржана на имотот на нејзиното семејство во Бел Ер, пишува Дејли Меил.


Ема Робертс, Ешли Бенсон и Бебе Реџа се само дел од многуте гости од А-листата гости кои се појавија на свадбата на богатата наследничка. Среќната вест 40-годишната старлета ја потврди и на својот Инстаграм каде објави фотографија и покажа во каква креација му го кажала судбоносното „да“ на својот вереник.„Моето засекогаш започнува денес на 11.11.“, напиша Парис, давајќи до знаење по ознаките под фотографијата дека заедно со Хилтон го додала презимето на Картер, Реум. Венчаницата која ја носеше ја потпишува Оскар де ла Рента.


Во јули оваа година Парис и Картер објавија дека го чекаат своето прво дете, а неколку месеци претходно објавија дека се вериле. „Кога ќе ја најдеш својата сродна душа, не само што го знаеш тоа - и го чувствуваш. Мојата љубов и јас сме заедно од нашиот прв состанок, а за мојот роденден тој договори специјално патување во тропски рај. Додека одевме на вечера, Картер ме одведе на место украсено со цвеќиња и клекна на едното колено. Реков „да, да засекогаш“. Нема друг со кого повеќе би сакал да ја поминам вечноста“, напиша тогаш богатиот Американец.


Реум рачно го наслика прстенот за Париз во студиото на Жан Дусет, наследникот на Луј-Франсоа Картие, а таа се пофали со дизајнот на нејзиниот канал на YouTube. Богатата наследничка неодамна откри дека таа и Картер го започнале процесот на медицински потпомогнато оплодување за да имаат дете.

Двојката е во врска од крајот на 2019 година, а претходно беа пријатели цели 15 години. Инаку, Хилтон, која е позната по своето развратно однесување, сѐ уште не се омажила, иако ова и е четврта свршувачка. Парис беше свршена во 2002 година со моделот Џејсон Шо, во 2005 година со Гркот Парис Лацис и во 2018 година со актерот Крис Зилка.

Покрај бројните веридби, богаташката еднаш ја шокираше јавноста и со видео од секс со нејзиното поранешно момче Рик Саломон.

ФОТО: Инстаграм

фотографии од венчавката може да погледнете на Дејлимеил