Рускиот астролог тврди дека овој знак ќе има најмногу среќа во 2023: Пари и поволни прилики ќе го чекаат на секој чекор

Павел Глоба, астролог чии прогнози имаат доверба од сите Руси, откри кој хороскопски знак ќе биде најсреќен во 2023 година - се што ќе посака ќе му се оствари.

Познатиот руски астролог Павел Глоба го откри знакот на Зодијакот, чии претставници ќе го освојат, се чини, џекпотот во 2023 година. Имено, во годината на Црноводниот зајак, Близнаците ќе блеснат од неверојатна среќа. Нивните приходи ќе се зголемат, а се што се замислува ќе стане реалност!

Што ги чека Близнаците во 2023 година?

Близнаците во новата година ги очекуваат неверојатно поволни ситуации на сите полиња, а можат да направат некои потези кои ќе се одразат на нивната иднина. Што и да направат, ќе биде повеќе од успешно. Огромни достигнувања ќе има на полето на финансиите. Вашата банкарска сметка ќе се зголеми преку наследство или голем бонус на работа, покачување. Од друга страна, и вие може да одлучите да го промените работното место оваа година и да добиете некој со многу подобра плата.

На Близнаците особено им се советува да не се плашат да ризикуваат и да ја слушаат својата интуиција, желби и срце, бидејќи ќе им се отворат многу врати, кои воопшто не ги очекувале! А на емотивен план ги очекуваат феноменални можности, особено сингл Близнаци. Многу е важно да не избегнуваат да запознаваат нови луѓе, бидејќи меѓу нив ќе најдат личност во која ќе препознаат доживотен придружник.

Рускиот астролог додава дека, иако 2023 година е најдобра за Близнаците, нема да биде воопшто лоша за Рибите и Водолиите. Ќе има многу пријатни промени.

Риба

Претставниците на водениот знак ќе се нурнат во бајка од самиот почеток на 2023 година. Рибите ќе успеат во сè, среќата ги чека и во бизнисот и финансиите, како и во личниот живот. Кариерата ќе ви оди нагорно, ќе ви биде тешко да разберете што навистина сакате. Сепак, поблиску до летото, Рибите ќе можат да ја напуштат несаканата работа во минатото и целосно да го променат видот на активноста. Претставниците на знакот ќе најдат хармонија во односите со сродната душа, кавгите и скандалите ќе останат и во 2022 година.

Водолија

Водолиите ќе можат самите јасно да разберат што сакаат и како да го постигнат тоа. Каква одлука и да донесат Водолиите, ќе ја најдат среќата и ќе започне нова фаза во животот. Астрологот верува дека сите патишта го водат знакот кон богатство и просперитет.


Foto: Printscreen Instagram studiyaplanetatv