Се чекаат резултати од тестот за коронавирус: Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски

На Клиниката за пулмологија денеска почина мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски.

Таа претходно една година била во тешка здравствена состојба

“Посмртно е земен брис за корона вирус и за резултатите дополнително ќе биде информирана јавноста, најверојатно во текот на утрешниот ден. Генерално, досега немала симптоми на Ковид-19” – соопшти кабинетот на претседателот на државата.

Од резултатот на тестот на  починатата жена, ќе зависи дали претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска ќе бидат тестирани.