Се вљуби во неа кога влезе во неговиот бар: Љубовната приказна и семејниот живот на славниот Ѕверка! (ФОТО)

Актерот Крис Нот (65) оваа година ужива во огромна среќа, иако ситуацијата е многу тешка насекаде во светот. Популарниот актер од серијата „Сексот и градот“ на крајот на февруари стана татко на уште едно момче. Ѕверката доби син со неговата сопруга Тара Вилсон, 27 години помлада, кого родителите воодушевено го нарекоа Кит.

- Нашиот втор син Кит пристигна директно од небото - воодушевено напиша Ѕверката на својот Инстаграм профил.

Потоа следеше вонредна состојба и изолација, во која глумецот Крис Нот уживаше повеќе од кој било.

Љубовната приказна на Крис и неговата сопруга за многумина изгледаше како филмско сценарио. Тие се сретнале случајно во Њујорк кога Тара дошла во неговиот бар да бара работа. Веднаш се вработила како келнерка, а на Крис му се допаднала на прв поглед. Тие се венчаа на Хаваи по три години брак и десет години врска.

Крис честопати ги покажува семмејните фотографии на социјалните мрежи. Малото момче има потемна кожа како својата мајка, а фотографиите покажуваат колку е слатко.

- Како го поминувате вашето време овие денови - напиша популарниот актер на својот Инстаграм, покажувајќи како ужива да биде со својот новороден син.

- Мојот син е мешавина од многу раси. Да им оставиме ваква иднина на овие нови генерации во Америка за да можат да живеат мирно во неа - е пораката што ја испрати Крис. Покрај зборовите за поддршка, фотографијата со таткото и синот доби многу лајкови и коментари од воодушевени следбеници.