Шерифовиќ во понеделник на дружба со фановите во „Сити Мол“

Најдобриот женски вокал на овие простори, Марија Шерифовиќ, во понеделник доаѓа во Скопје на дружба со своите фанови, но и да ги открие деталите за нејзиниот концерт закажан на 3-ти август на стадионот „Билјанини Извори“ во Охрид.

Шерифовиќ од Белград ќе пристигне со својот личен возач, а веднаш по нејзиното доаѓање таа ќе биде гостинка во специјална емисија на „1ТВ“, а во 20:30 во трговскиот центар „Сити Мол“, ќе се сретне со своите обожаватели каде ќе дели автограми и ќе се фотографира.

Влезниците за концертот на поранешната евровизиска победничка може да ги купите преку продажните места на „МК-тикетс“, Градскиот плоштад во Скопје, градскиот плоштад во Охрид и во „Сити Мол“.