Шминката прави чуда: Неверојатна трансформација на 77-годишна невеста, ја подмладија за 30 години (ВИДЕО)

Видеото објавено на Тик Ток ја покажува извонредната трансформација на 77-годишна жена која ја подмладија за 30 години, а сето тоа благодарение на низата третмани по повод нејзината венчавка.

Од подмладувањето на 77-годишна жена по повод нејзината свадба, објавено е видео на кое се гледаат подготовките на идната невеста за венчавката.

Видеото беше објавено кон крајот на ноември и веќе го погледнаа 1,9 милиони луѓе и доби над 7.000 ентузијастички коментари.

На почетокот на трансформацијата гледаме жена со многу брчки, подрасанта седа коса и несовршености на лицето. Кратењето и фарбањето на косата беше првиот чекор кон новиот изглед на невестата. Шминкерите се фокусираа на дефинирање на цртите на лицето и измазнување на кожата. Сенката за очи, густите трепки и веѓите направија невестата да изгледа помлада отколку што навистина е. Крајниот резултат остава неверојатен впечаток.

Погледнете:

@fabiosa.usa

She became a bride at 77 and amazed everyone with her makeover.

Scars to Your Beautiful - Billboard Top 100 Hits

извор:najzena