Што открива за вас омилената боја на лак за нокти?

Зошто на некои бои на лак секогаш се враќате? Дали некогаш сте се запрашале дали тоа зборува нешто за вас? Кратко и јасно, бојата на лакот е одраз на вашата личност или моменталното расположение.

Црвена: самоуверена

Велат дека момците најмногу сакаат црвени нокти кај жените, а овој факт не изненадува, бидејќи тие оставаат впечаток на самодоверба и сила. Освен тоа, никој не може да го оспори сексапилот со кој зрачи оваа огнена боја.

Сина: сигурна

Сината боја се поврзува со стабилност. Освен тоа, многумина веруваат дека токму таа допринесува за опуштање на телото и умот. Во последно време често може да се видат девојки кои имаат ваква боја на лак.

Розева: романтична

Ноктите обоени во розево не се резервирани само за романтични дружења, туку може да бидат и одраз на вашето генерално расположение. И додека светлите нијанси го откриваат девојчето во вас, оние темните будат страст.

За значењето на жола, зелена, портокалова, бела и црна боја на лак, прочитајте на Хаштаг.мк