Што се крие зад неговото „Те сакам“? Овенот го кажува тоа кога мисли дека си вистинската за него, Бикот кога ти верува

Одговорот се крие во неговиот знак!

Ако сте се прашувале што значи кога мажот ви кажува дека ве сака, еве објаснување според неговиот знак на раѓање.

Овен

Овенот е едноставен. Тие навистина го мислат тоа кога го кажуваат, иако им треба малку време да утврдат дали навистина го чувствуваат тоа. Тие се големи љубовници. Откако ќе се обврзат, можат да направат чуда за саканата личност. Тие се исклучително лојални и посветени по природа, па добро е покрај себе да имате Овен. Така, кога велат „те сакам“, тие мислат дека ти си вистинската личност за нив.

Бик

Кога станува збор за врските, Биковите се недоверливи, особено кога станува збор за љубовта. Но, штом еднаш ќе му веруваат на некого, тие се многу лојални и прават се што можат врската да трае вечно. Затоа, ако некогаш слушнете „те сакам“ од некој Бик, знајте дека сте меѓу ретките луѓе на кои им веруваат.

Близнаци

Иако некои Близнаци понекогаш изгледаат како зборлести луѓе, тие избегнуваат да зборуваат за работи кои се премногу лични, бидејќи најчесто не се толку сигурни за сопствените емоции. Затоа, ако слушнете „те сакам“ од Близнаци, развеселете се, вие сте меѓу оние во кои се толку сигурни и можат да се отворат. Навидум социјални, но всушност ја чуваат својата приватност, кога Близнаците ќе кажат „те сакам“ тоа е достигнување.

Рак

Иако Раковите често изгледаат збунети, внатре тие се во ред. Тие се длабоко емотивни суштества, иако не секогаш го оставаат тој впечаток однадвор. Тие се способни за длабоки емоции и цврсто се врзуваат. Ако еден Рак е првиот што ќе каже „те сакам“, знајте дека тој е многу страстен за вашата врска и дека тоа може да значи дека сака да го помине целиот свој живот со вас.

Лав

Па, не би било погрешно да се каже дека освојувањето на победничкото срце на Лавот би било тешко и достигнување за пофалба. Тие ги сакаат сите, но се заљубуваат само во избраните. Иако можеби ви даваат комплименти за облеката и изгледот, тоа не значи дека воопшто сте освоиле место во нивното срце. Кога сакаат некого, тие се многу сигурни во тоа.

Девица

Девиците сакаат безбеден и удобен љубовен живот. Тие се толку претпазливи што понекогаш делуваат конзервативно. Кога Девиците велат „Те сакам“, тоа значи дека се подготвени да се посветат на врска. Со нетрпение очекуваат организиран живот и искрени врски. Затоа, кога Девицата ќе каже „те сакам“, знајте дека сака сериозна и трајна врска со вас.

Вага

Вагите можеби добро ја разбираат вашата ситуација, но единствениот проблем со кој се соочуваат е тоа што мора да поминат низ ѕид за да дојдат до сопствените емоции. Откако ќе се заљубат, прават се што можат за да ја одржат врската среќна. Тие се исклучително искрени и грижливи, не само во љубовта, туку и во сите други врски. Нивното „те сакам“ значи дека те разбираат и дека им требаш во нивните животи.

Шкорпија

Во принцип, манипулативните и љубоморни Скорпии нема да се заљубат во вас ако мислат дека сте нивна конкуренција во било што. Јавно не ја покажуваат својата наклонетост, но ако ги кажат тие два збора, знајте дека во срцето имаат длабоки чувства кон вас.

Стрелец

Стрелците генерално сакаат слобода. Имаат темпераментен карактер и лесно се досадуваат. Кога Стрелецот вели дека ве сака, нивното срце може навистина да биде заљубено во вас, но нивниот немир може да ја направи врската краткотрајна. Но, се разбира, тоа воопшто не значи дека не можат да ја одржат врската подолго.

Јарец

Јарците се работохоличари, амбициозни и ориентирани кон кариера. Успехот им значи многу и не сакаат никакво одвлекување на вниманието на патот. Ги нервира ако некој се обиде да застане меѓу нив и нивните професионални цели. Затоа, кога ќе кажат дека те сакаат, биди среќен бидејќи тоа значи дека си им важен колку и нивната професија.

Водолија

Водолиите имаат специфичен однос кон љубовта и моногамијата, но ако се сериозни да останат во врска, тоа ќе го направат. Кога Водолијата вели „те сакам“, тоа може да има две значења, еден начин не мора да значи дека ќе ви биде посветен на долг рок, а исто така може да значи дека се дава сето свое за вашата врска. 

Риба

Многу романтични Риби се искрени, грижливи и смирени поголемиот дел од времето. Тие се емотивни и можат да простат речиси се. Веројатно тоа е причината што нивните партнери се главно „не толку добри луѓе“. Тешко им е да не простат, но штом ќе одлучат да заминат, прилично се сигурни во тоа. Значи, кога ќе кажат „те сакам“ тоа значи дека ја прифаќаат личноста таква каква што е.


ФОТО: Фрипик