Слаѓа Делибашиќ шокираше со изјавата: Знаев дека Џоле ќе ме замени со Весна, а таа ми беше десна рака

- Весна беше најдобрата танчерка, таа ми беше десна рака, но ако се најдоа, што е важно - рече Слаѓа.

Слаѓа Делибашиќ се прослави во групата „Џогани фантастико“, а јавноста без здив го следеше нејзиниот приватен живот кога се разведе од Џоле Џогани, кој потоа се ожени за Весна Џогани, тогашна танчерка од групата.

Тројцата денес се во добри односи, а Слаѓа откри како нивните ќерки се справиле со разводот меѓу Џоле и неа.

- Многу лесно, тоа е. Има многу осуди од некои жени кога ќе не видат сите заедно на ручек, секогаш велам дека мора да надминеме некои работи и да продолжиме понатаму - вели Слаѓа и продолжува:

- Весна и Џоле имаат совршен брак, заедно одиме на ручек, а понекогаш и тие доаѓаат овде кај нас. Пиеме кафе и разговараме за нашите авантури. Весна беше најдобрата танчерка, таа ми беше десна рака, но ако се најдоа, што има врска.

Слаѓа се присети и на моментот кога дознала дека Џоле и Весна започнале врска, призна дека била изненадена, но и знаела дека ќе биде заменета.

- Некако ми беше чудно кога започнаа врска, знаев дека сака да пее и да настапува. Ја снимивме дури и песната 'Никад више' и веќе тогаш му реков на Џоле дека ќе ме замени со Весна, имав интуиција, точно знаев што ќе се случи - изјави пејачката за Нова.

извор:telegraf

Многу жени не се осмелуваат да зборуваат за ова: Весна Џогани сподели искуство кое сите треба да го прочитаат