Слобода Миќаловиќ ги облече најмодерните фармерки ова лето: Го кријат вишокот, ја истакнуваат половината и одговараат на секоја кошула

ФОТО: Printscreen/Instagram

Одредени парчиња облека се безвременски, а во едно од нив се појави убаватаактерка Слобода Миќаловиќ.

Актерката Слобода Миќаловиќ е позната по тоа дека е вљубена во црните комбинации, кои ја направија препознатлива.


Токму затоа ние сме воодушевени од секое нејзино ново модно појавување, а едно од нив го направи кога неодамна облече безвременско парче од фармерки и бела кошула, која со години е апсолутна модна задолжителна облека. Својата витка фигура ја истакна во светли тексас фармерки со висок струк со кафен ремен, кој одлично и се вклопи во бела кошула.


Панталоните во форма на ѕвонче повторно станаа модерни минатата година и сега речиси и да нема девојка која нема барем еден таков модел во својот гардеробер. Припадничките на понежниот пол со нетрпение го очекуваа враќањето на овој обожаван тренд од деведесеттите, па сега го комбинираат на различни начини.


Фармерките што ги облече Слобода се одлични бидејќи го кријат вишокот на стомакот бидејќи се прилично длабоки, го одвлекуваат вниманието од тој, на многу жени, чувствителен дел од телото и акцент ставаат на нозете и ногавиците кои постепено се шират.