Сними хит со Карлеуша, се облекуваше како жена и го шокираше Балканот: Денеска изгледа сосема различно - тој е голема ѕвезда

Бугарскиот пејач е голема ѕвезда!

Контроверзната бугарска ѕвезда Азис во последните неколку години драстично го промени својот имиџ, а баланшираната коса, како и изгледот на травестит, ги замени со мачо стил. Малкумина знаат дека Азис бил во брак и тоа со маж. 

Азис никогаш не ја криел својата сексуална ориентација и јавно ги покажал своите „посилни половини“. 

Пред повеќе од десет години тој се заљубил во Ники Китаец, а во октомври 2006 година се венчале, а овој потег го шокирал традиционалниот Балкан. Нивниот брак не бил легален, бидејќи бугарскиот закон, како и нашиот, не признава истополовите бракови.

Азис и неговиот сопруг беа кратко во брак, а во тој период учествуваа и во бугарското издание на „Големиот брат“.

Дуетот меѓу Јелена Карлеуша и бугарскиот пејач Азис предизвика различни реакции во јавноста, но секако стана голем хит. Пејачката веќе подолго време најавува соработка со оваа ѕвезда од соседната земја. Сепак, веќе на премиерата на песната „Ostavjam te“ Азис не се појави во студиото на Гранд.


Тој сними и песна со пејачката Марта Савиќ, но и со многу други ѕвезди од Балканот.

Погледнете како изгледа Азис денес: 


Фото: Инстаграм - Азис/youtube - screenshoot