Со кујнски прибор вели дека ја направила совршената фризура: Трикот го погледнале милион луѓе и сите се прашуваат само една работа

Трикот „како до совршена фризура со помош на цедалка и фен“ привлече голем интерес на социјалните мрежи. Трикот го покажа девојка која тврди дека така добила совршени локни, а сите забележуваат важен детаљ во видеото.

Во описот на видеото, девојката изјавила дека земала цедалка, а потоа ја ставила косата во овој предмет, ја исушила и на крајот завршила со совршена фризура.

Друга девојка го искористи трикот и во видео рече дека трикот е многу ефикасен. Можеме да видиме дека благодарение на „стајлингот со цедалка“ нејзината коса доби фантастичен волумен, а локните станаа уште повпечатливи.

Сепак, многумина забележуваат дека и двете девојки имаат виткана коса. Се прашуваат дали трикот делува и на права коса.

Во неколку коментари се истакнува дека трикот има одлични резултати, иако нема дилема дали се применува на виткана коса или не.


Постојат и шеги „не јадете подоцна од ова дома“, а доколку користите необична метода, внимавајте да не ја оштетите косата, особено ако тоа го правите повеќе пати.

Вистинска полемика настана и околу „уредот“ за самата фризура. Иако девојката напишала дека користи цедалка за тестенини, многумина забележале дека таа всушност користи обична цедалка која може да се користи и за цедење на тестенини.


Фото и Видео: Инстаграм

Жените полудеа по оваа шик, практична фризура: Се прави за 5 минути, а изгледа баш моќно! (ВИДЕО)