Со овој напиток ќе го стопите салото

Оваа комбинација од состојки го топи салото со неверојатна брзина, а тоа е особено значајно пред летниот период.

  • 1 цвекло
  • 3 моркови
  • 5 стапчиња целер
  • 1 рака свеж спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 краставица
  • 1 рака ротквици
  • 1 корен свеж ѓумбир
  • 1 лимон
Треба да ги ставите овие состојки во блендер и тоа е тоа. Од оваа количина би требало да добиете околу 500 мл сок, а најдобро е да го пиете наутро, на празен стомак.