Стил на денот: Ана Ивановиќ во лежерна комбинација која е како создадена за овој период

Ана Ивановиќ полека станува вистински моден инфлуенсер. Во последно време таа често објавува модни комбинации на Инстаграм, кои за кратко време добиваат стотици лајкови, а под фотографијата може да се најдат голем број комплименти.

Овој пат таа реши да ни покаже како изгледа совршена лежерна комбинација. Таа избра ленено здолниште со миди должина и кафеав кроп топ.

View this post on Instagram

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)


Целиот стајлинг го заврши со патики, кои на целокупниот стајлинг му дадоа лежерна нота. И зелената чанта совршено се вклопува.

Овој изглед на Ана е пример дека понекогаш едноставните комбинации се многу подобра опција и дека нема потреба да се претерува со додатоците.


Фото: Инстаграм/Ана Ивановиќ