Стил на денот: Андријана Јаневска е заводлива дама во едноделен костим за капење

Веќе знаете дека едноделниот костим за капење е во фокусот многу повеќе од саканото бикини. Бикинито никогаш нема да излезе од мода и ќе биде првиот избор за многумина и ова лето. Сепак, сè поголем број познати дами се одлучуваат за едноделна опција.

Моделите за костими за капење од едно парче се придружени со гласините дека се здодевни.

Сепак, ако го погледнете изборот на Андријана, ќе видите дека овој модел може да изгледа прво: исклучително елегантен, а потоа и интересен, и секако крајно секси - ако тоа е вашата цел.

Пејачката, виолинистка и професорка на ФМУ, Андријана Јаневска, телото го држи во топ форма.

View this post on Instagram

A post shared by Andrijana Janevska (@andrijana_janevska)