Стил на денот: Јана Бурческа во костим во бојата на сезоната

Јана Бурческа во моментов се наоѓа во „Тел Авив“ како дел од евровизиската еуфорија. Имено за портокаловиот тепих, Јана избра шик костим во бојата на сезоната- моќната и софистицирана жолта.