Стил на денот: Лила Филиповска каква што ретко ја гледаме - заведува во безвременски фармерки

Водителката Лила Филиповска деновиве се прошета во едно, на прв поглед, поопуштено, кежуал издание - но всушност начинот на кој парчињата се искомбинирани прави да биде шик и класично.

Ретко имаме можност да ја гледаме Лила во фармерки, но тоа не значи дека не ги носи, а тоа го покажа со една од најновите фотографии.

Имено, безвременските фармерки, Лила ги искомбинира со црна маица, црни салонки и чанта, а накитот дава посебен шмек на изгледот.

View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska)