Стил на денот: Меланија Трамп воодушевува во дреч зелен фустан

Првата дама на САД, Меланија Трамп на светско ниво важи за модна икона.
Дама која секогаш знае како добро да изгледа и да ги задржи сите погледи вперени кон себе.

Овој пат, првата дама направи шокантен избор на боја за последната вечер на Републиканската национална конвенција, носејќи Валентино фустан во неон зелена боја.
Ова е првпат г-ѓа Трамп да ја носи оваа нијанса како Прва дама. Фустанот чини 5.500 долари.
Меланија ја комбинираше оваа боја со темно црвен тенок кожен ремен и салонки во истата боја на Маноло Бланик.


фото:GettyImages

Фама околу фустанот на Mеланија Трамп: Ги збуни и модните познавачи