Стил на денот: Парис Хилтон женствено и тренди демонстрира како изгледа совршен летен стајлинг

Од жена со сомнителен стил, Парис Хилтон стана жена на која и се восхитуваат дамите ширум светот. Во последните неколку години нејзините стајлинзи беа се подобри, а денес ни даде одлична идеја за совршена летна комбинација.

Таа избра долго бело здолниште, класична маица и кардиган, а целиот стајлинг го заврши со капа и плетена торба. Овој додаток станува сè попопуларен овие денови.

Foto: profimedia

Исто така, долгите здолништа се вратија на модната сцена во одличен стил, а сите водечки дизајнери ги вклучија во своите колекции.

Доколку ви се потроши инспирацијата и барате совршена комбинација на облека, копирајте го овој стајлинг и нема да погрешите.

View this post on Instagram

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)Фото: Инстаграм/Профимедиа