Стил на денот: Саша Ковачевиќ и неговата девојка Зорана - совршено модно усогласен пар

Пејачот Саша Ковачевиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која позира со својата девојка Зоран Тасовац и предизвика лавина од позитивни коментари. За кратко време, фотографијата собра близу 40 илјади лајкови.

Двајцата поставија вистинска домашна задача кога е модата во прашање и објаснија како треба да изгледа совршено усогласен пар.

Пејачот одбра бела комбинација со беж мантил, додека манекенката носеше цветен фустан во бохо стил, кој моментално е апсолутен хит. Модните експерти велат дека ова е токму моделот што секоја жена треба да го има во својот гардеробер.

 Ние велиме, секоја чест, заслужуваат чиста десетка за стил. Дали вам ви се допаѓа?

(ФОТО) Ботокс, филери или нешто друго: Што се случува со лицето на Саша Ковачевиќ?

Саша Ковачевиќ си ја отвори душата: Откри во каков однос се Богдан и неговата девојка


извор:stil.kurir.rs