Стил на денот: Совршена боја, совршен крој - Рита Ора прошета во комбинација која го истакнува најубавото на телото

фото: Profimedia

Подобар стајлинг не сме виделе подолго време!

Рита Ора ги воодушеви модните критичари кога се појави во крем костум. Со црни салонки и чипкан бралет под костумот.

Пејачката многу добро знае во што изгледа најдобро жената, па овој пат направи одличен избор. Оваа нијанса е особено актуелна оваа година, а самиот рез ги нагласува облините и најубавото нешто на женското тело.

Тенкиот појас на половината создава фигура на песочен часовник, додека подлабокото деколте визуелно ја издолжува фигурата. Неверојатно е како еден таков мал детал може да направи голема разлика во изгледот.Модните критичари ја наградија со чиста десетка, дали вам ви се допаѓа овој стајлинг?

извор:stil.kurir.rs