Стил на денот: „Валентино“ папучите на Анџелина Џоли кои ги носи цело лето

Актерката Анџелина Џоли е позната по тоа што секогаш носи едноставнии и проверени комбинации.

Летово повеќепати беше забележана во неутрални папучи, кои ги искомбинира со неколку различни комбинации.

Моделот го потпишува модната куќа „Валентино“, а цената е околу 404  американски долари.

Со кежуал, класични или елегантни комбинации, овие папучи стојат баш на се, и може да забележиме дека се навистина удобни, па не не чуди што беа фаворит за славната холивудска актерка.