Стил на денот: Викторија Бекам покажа како се носат хеланки

Стилот од 80-тите на голема врата се враќа на модната сцена. За таа цел, Викторија облече хеланки во комбинација со џемпер од Шанел.

Торбата со нејзин дизајнерски потпис беше само уште еден ефектен моден додаток.

Со оглед на тоа што Викторија е позната по панталоните со широки ногавици, нејзината новооткриена љубов кон хеланките, ја истакнува нејзината витка силуета.