Стил на месецот: ЈАНУАРИ во празничен џемпер

Првиот месец од Новата 2021-ва година со себе носи голема празнична еуфорија.

Она што е задолжително во вашиот гардеробер за овој месец е џемпер со новогодишни или Божиќни детали.


Може да го искомбинирате во кежуал дневна комбинација, а тоа да не изгледа досадно и лошо.

Потребни ви се кожени панталони, удобна јакна, кошула и зимски чевли.


Фото: Pinterest