Стил на неделата: 7 црни летни фустани кои едноставно не се досадни

Црниот фустан не е само „must have“ова сезона, туку парче кое трае.

Мислењето дека црната боја не е за лето е застарена, како и за трендот на вртоглаво високи потпетици, бидејќи црната боја е модна класика за секое време од годината кога сакате да изгледате елегантно, средено и шик.

Малиот црн фустан ја претрпе својата модна трансформација и доаѓа во големи димензии, во обемно издание кое изгледа невообичаено. Кога додаваме нови материјали, „пуф“ ракави и провокативни деколтеа - добиваме совршен моден баланс на удобен и модерен изглед.

Полека се враќаме во канцелариите, а големите црни фустани ќе бидат првиот (и единствен) избор, а има и фустани-кошули за деловни состаноци и важни настани. Исто така, се шпекулира дека ноќните излегувања се зад аголот, а за тие прилики веќе бараме фустани со отворен грб или колкови. Јаката е сè уште ин, и затоа е составен дел и на ова парче.

Заборавете на ременот затоа што силуетата е слободна, неограничена, прекрасна. Единственото нешто што го издвојува е процепот.

Изберете ефективни влечки или сандали и зачекорете го денот со стил!

Еве 7 црни фустани што мора да ги поседувате ова лето.

1. Долг обемен фустан 

Фото: Инстгарам/monikh

2. Краток обемен фустан 

Фото: Инстаграм/basicstouch

3. Кошула-фустан 

Фото: Инстаграм/alexisforeman

4. Фустан со прерамки 

Фото: Инстаграм/eniswardrobe

5. Фустан со тул 

Фото: Инстаграм/wethepeoplestyle

6. Фустан со отвори 

Фото: Инстаграм/ annelauremais

7. Фустан со јака 

Фото: Инстгарам/ wethepeoplestyle