Стил на неделата: Нина Бадриќ во капут-фустан - знае како да биде во центарот на вниманието

Нина Бадриќ е позната по својата способност да создава одлична атмосфера на своите концерти, како и да импресионира со впечатливите модни комбинации. 

Една впечатлива комбинација таа ни прикажа вчера-капут-фустан со кој и да се појави привлекува внимание.

Нина во голема мера го репродуцираше изданието во кое во една прилика уживаше во магичната Тоскана. Тоа го направи со причина, бидејќи црниот капут-фустан на пејачката одлично ѝ прилега, па и по последната објава нејзините следбеници и порачаа дека никогаш не изгледала подобро.


Со струкираниот капут Нина носеше црна беретка, која совршено се вклопува со нејзината боб фризура.

Повеќе фотки од капут-фустанот :

View this post on Instagram

A post shared by Nina Badrić (@badrich)ФОТО: Инстаграм принтскрин