Стил на неделата: Тамара Тодевска во тесен фустан, закопчана до грло, а провокативна

Тамара Тодевска повторно изненади со својот изглед

Откако по разводот и стресниот период, видно ги намали килограмите, пејачката внесе и одлични модни парчиња во својот стил.

Така овој пат е наша модна инспирација со својот едноставен, но можен фустан во крем боја.

Закопчана до грло, со фустанот кој ги истакнува нејзините бујни атрибури- Тамара изгледа неверојатно провокативно, но со вкус.


Овој тесен фустан го искомбинира со златни сандали и минималистички златен накит- што е полн погодок.