Стрелци-чувајте се од лажни пријатели, Јарци-здравјето ви е нарушено: Дневен хороскоп за 24 март

Лав

Самиот почеток на денот е под контрола бидејќи не им давате премногу простор на емоциите и емотивните врски. Бизнисот ќе биде инспиративен во текот на денот поради позитивните вести во однос на деловната соработка со странство.

Девица

Ситуацијата во самата компанија е многу напната поради лошите комуникациски односи. Кога станува збор за вашите емоции, имате добра идеја како да решите голем проблем помеѓу вас и вашиот партнер во врска со деловната соработка.

Вага

До крајот на денот ве очекуваат големи обврски кои не можете да ги избегнете. Состојбата со парите е нестабилна бидејќи другите негативно влијаат на вас и не можете да ја намалите. Вашиот стомак е проблематичен.

Шкорпија

Се што се случува во вашето семејство зависи од вас, но во овој момент не сте расположени да решавате туѓи проблеми. Љубовната ситуација е многу напната бидејќи врската со партнерот веќе некое време оди во погрешна насока.


Претходна страна  Следна страна