Тајна порака до светот + женственост во боја на лаванда: Кејт Мидлтон воодушеви со потег поради кој и Дајана би била горда

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, завчера го посети Економското училиште во Лондон, а потоа се состана со родители на мали деца во палатата Кенсингтон за да ја основа Кралската фондација за рано детство, за која рече дека се надева дека ќе помогне да се создаде ново и „посреќно општество“.

Војвотката од Кембриџ изгледаше многу елегантно во лила фустан од Л.К Бенет, а станува збор за миди парче што ја следи линијата на телото, ја нагласува половината и има благ ефект на пуф.


Комбинација ја дополни со „nude“ салонки, но сè остана во втор план во моментот кога сопругата на идниот крал на Велика Британија извади чадор. Имено, во моментов се одбележува Месецот на гордоста, кој се прошири од Америка на целата планета. Секој јуни, членовите на ЛГБТ популацијата и оние кои ги поддржуваат, вклучувајќи познати компании, здруженија и познати личности, покажуваат знаме во боја на виножито. Случајно или не, Кејт Мидлтон избра чадор во бои на виножито, што не го забележаа многу луѓе, но малкумина кои обрнаа внимание на фактот дека во моментов се работи за Месец на гордоста, добро реагираа на социјалните мрежи.


„Таа е нашата кралица на виножитото“, „Ова е момент во стилот на Меган Маркл“, „Многу во согласност со месецот на гордоста“ ... се некои од коментарите. Сепак, бидејќи на членовите на кралското семејство им е забрането да коментираат социјални теми и да се занимаваат со активизам, ќе биде многу интересно да се види како ќе реагира Бакингемската палата на овој потег.


Нашиот впечаток е - принцезата Дијана би била горда!

Извор: glossy.espreso.co.rs

FOTO: Profimedia