Ти си најзначајното и највредното нешто за мене: Вера Мештеровиќ со силна порака за ќерка ѝ

Познатата манекенка и првата Мис на Македонија, Вера Мештеровиќ има голем повод за славење. Нејзината ќерка Јована слави роденден. Манекенката преку емотивна порака на фотографија од Јована и неа напиша: „Гледајќи те како растеш, многу љубов, емоции, состојби ,убави, стресни, многу среќа, многу насмевки...Но покрај се‘, над се ти си најзначајнoто, највредното нешто кое ми го исполнува животот. Среќен роденден Moja принцеза“.
Мештеровиќ пред извесен период во интервју за Женски магазин ги сподели нејзините дневни ритуали и истакна дека ја мотивира сегашноста, денот кој го живее, а тоа во нејзината работа и носело креативност, мечти, идеи.  Инаку, Вера пред две години, се разведе од поранешниот фудбалер Игор Кралевски. Мајка е на две деца, на Андреј и Јована.


Фото: Инстаграм