,

Топ 5 артикли на долна облека за матура!

Матурата е една од најубавите настани во твојот живот, сите се подготвуваат со месеци и сакаат да изгледаат беспрекорно и удобно за забавата со своите соученици. Издвојуваме топ 5 #SF артикли на долна облека за девојките и момчињата.

Предлог бр 1. – Силиконски градник

Овие градници изгледаат како лепенки кои се лепат на градите. Тие се функионални, се користат за фустани со големо деколте и отворен грб односно имаат магичен ефект, како да не носите градник.


Предлог бр. 2 – Градник без прерамки со два вида појаси

 Градникот е одлична можност ако имате два стајлинзи, кои, едниот е со отворен грб, а другиот затворен. Можете да ги менувате појасите на грбот, еден е од материјал, додека другиот е силиконски,достапен во црна и тен-боја.


Предлог бр. 3 – Ласерски слип килоти или танга

  За тесни тоалети, пантолони и здолништа кои ја оцртуваат линијата на телото – совршен избор се ласерските килоти кои се целосно незабележливи под облеката која ќе ја носите на вас. Достапни во црна, бела и тен-боја.


Предлог бр. 4 – Функционални хулахопки

Доколку сакате и затегнување – две во едно – мидер хулахопките на Pentiсе најбараниот спој за матурата за да изгледате уште повитко и елегантно. Достапни во црна, тен, бронза и сахара боја.


Предлог бр. 5 – Маица и боскерки

 Пријатни и тренди маиица и боксерки кои ќе направат да се чувствуате удобно додека носите костум, пантолони, кошула. Достпни во црна и бела боја.


#Матурантки и #матуранти  - ве очекуваат во сите продавници на Sara Fashion во кои има 25% попуст до 31ви мај на брендовите Penti, Pompea и SF.