(ФОТО) Топ маникир трендови за ова лето

Без разлика дали ви е потребна инспирација за дизајн кој ќе и го покажете на вашата козметичарка или сакате да направите украсување на ноктите - ние имаме неколку решенија. Ова се петте трендови за кои многу професионалци велат дека се хит во текот на летната сезона.

Ова лето трендовите ќе бидат малку суптилни, со умерени нијанси и дезени во минималистички стил. Погледнете што ни донесува оваа летна сезона кога е во прашање маникирот.

Две различни бои

Минималистички сјај

Пастелно жолта

Како Пикасо

Цветни дезени