Ќе кажат „да“: Три хороскопски знаци ќе добијат брачна понуда ова лето

По долго исчекување, летото носи среќен период за вас. Многу партнери конечно ќе се решат на големиот чекор, да ја побараат својата девојка од соништата за сопруга. Жените родени во овие три хороскопски знаци најверојатно ќе го слушнат ова животно прашање, ова лето.

ДЕВИЦА

Девиците дефинитивно ќе се изненадат на понудата за брак. Сепак секако ќе биде подготвена, со средени нокти( специјален маникир), како што и личи на перфекционист. Партнерот најверојатно ќе клекне пред вас, на крајот на летото - можеби дури и за вашиот роденден.

БИК

Летото ќе ви даде дополнителна енергијата што првенствено ќе ја внесете во врската. Ќе се трудите се да биде во ред, и ќе го облеете вашиот партнер со љубов. Таа ќе дејствува на него, па ќе добие нагон да го стори она што одамна го посакувате и двајцата. Дали планирате да одите на море? Веројатно ќе ве праша таму.

ЛАВ

Бидете сигурни дека нешто големо ќе се случи кон крајот на јули. Всушност, околу 31 јули, Сонцето, Месечината, планетата на љубовта Венера и Марс се во знакот на лав. Оваа комбинација нуди голем потенцијал за нешто позитивно да се случи во љубовниот живот. Би можело да се случи партнерот одненадеш да ве запроси.


Извор: miss7.24sata.hr