Убави и верни: Кои се сопругите на хрватските фудбалери?

Тие се убави и познати како десна рака на нивните мажи, нивната најголема поддршка. Тие се исто така верни сопруги, страствени навивачки и едни од најдобрo облечените девојки кои обожаваат мода и имаат свој стил.

Без оглед на нивната возраст, без разлика колку долго се со својот избраник, тие се привлечни и интересни за јавноста од самиот почеток на Светското Првенство во фудбал, а најчесто со нивните комбинации на облека.

Ова се понежните половини на хрватските фудбалери кои редовно добиваат комплименти за сметка на својот убав изгед.

1. Изабел Ковачиќ

Сопругата на младиот хрватски репрезентативец Матео Ковачиќ, Изабел Ковачиќ, е една од најдобро облечените жени во Хрватска и сигурно е еден од водечките домашни трендсетери со над 405.000 следбеници на Инстаграм. 

Со своите обожаватели, 24-годишната загрепчанка редовно споделува стилски фотографии на кои секогаш е дотерана од глава до пети. 

Бидејќи нејзиниот сопруг игра во еден од најпрестижните клубови во светот, Реал Мадрид, Изабел ги има сите можности да понуди скапи брендови, па затоа во нејзината гардероба може да ги најде најпосакуваните парчиња, особено модните додатоци кои таа сака да ги комбинира со облеката на популарните брендови на високи улици.


2. Мирела Фориќ Срна

Сопругата на Дарио Срна и сопственичката на хрватскиот портал „Büro 24/7“, Мирела Фориќ Срна, има изградено завиден моден стил со текот на годините што во крајна линија се претвори во бизнис. 

Мирела е една од оние тренди жени кои секогаш имаат парчиња во својот плакар по последна мода, но мора да бидат ненаметливи, класични и безвременски. Тоа не значи дека тие треба да бидат евтини.

Како одличен моден љубовник на францускиот главен град, каде што оди на многу модни ревии, Мирела има завидна колекција на дизајнерски торби, а најчесто ги носи оние со потпис на Шанел и Хермес.


3. Франка Бателиќ

Пејачката Франка Бателиќ, која наскоро ќе заплови со брачните води со фудбалеот Ведран Чорлука, е една од оние спонтани, разиграни и неоптоварени жени. 

Таков е и нејзиниот стил на облекување. 

Во приватното време, Франка обично може да се види во фармерки, патики и кожни јакни, но кога поводот бара гламур, таа знае да го направи тоа беспрекорно. 

На црвените килими и јавните настани, прекрасната пејачка е секогаш една од најдобро облечените, со многу вкус и одмерен сексапил.


4. Јосипа Перишиќ

Уште една сопруга на познат хрватски репрезенативец кој постигна и гол во финалниот наптревар против Франција, се најде на нашата листа, а тоа е убавата Јосипа Перишиќ, која во последниве шест години е во брак со Иван Перишиќ. 

Оваа мајка е зафатена поголемиот дел од своето време со своите деца, Мануела и Леонардо.

Сепак таа редовно ги презентира своите модни вештини на социјалните мрежи, особено на Инстаграм, кој е резервиран за фамилијарни фотографии и селфиња во најдобри изданија.


5. Ракел Маури- Ракитиќ

Асот на гигантот Барселона, Иван Ракитиќ ја запозна својата шпанска сопруга Ракел Маури како келнерка во кафуле, пред да го потпише договорот со Севилја. 

Тие се заедно од 2015-тата година и имаат две преслатки ќерки. 

Ракел се облекува секогаш во тон со својот сопруг, а и со своите ќеркички.

И по две породувања таа изгледа заводливо.