Сѐ уште немате идеја што да вечерате денес: Имаме одличен предлог - потребни ви се две намирници кои сигурно ги имате дома

Паста од лимон? Да!

„The Lemon Temptress“ се шпагети натопени со лисја и кора од лимон. Тестенините се готват директно во инфузија од лимон, а потоа се сервираат со сирење и маслиново масло.

Погледнете го брзиот и едноставен рецепт: