Вака Јована Типишин ослабе 11 килограми: Пејачката исфрли само една намирница од исхраната (МЕНИ)

Пејачката вели дека не сака да гладува и да држи екстремни диети, а со овој режим никогаш не е гладна, плус тежината исчезнува.

Пејачката успеа да се ослободи од вишокот килограми, а вели дека постот и храната подготвена на вода се одговорни за совршената линија. Таа е сигурна дека ослабела само затоа што го исфрлила месото од својата исхрана.

-Сакам да постам. Освен Велигденски пост, јас постам секоја среда и петок со години. Кога имам настапи за време на постот, се чувствувам како да летам на сцената, иако сум јадела само храна подготвена на вода денови претходно - јас сум полна со енергија!
Ако јадам месо, сигурна сум дека ќе бев уморена цело време. Затоа во моето мени главно има овошје, житарици, супи, печурки... ", изјави фолкерката Јована Типшин , а потоа додаде дека не следела некои стриктни диети: Јас не сум приврзаник на диети и глад. Не можам дури ни да јадам само салата или овошје цел ден затоа што можам да си го уништам здравјето и тоа ми е најважно. Затоа ги советувам сите да постат! Покрај тоа што ќе ослабете ќе се ​​чувствувате многу подобро.“

Пејачката се осврна и на тоа дали тренира и како ја одржува својата фигура.

-Многу е важно да не бидете статични. Физичката активност е задолжителна! Затоа редовно тренирам, сакам да одам на базен и сауна. Додека пливам, го активирам целото тело и ги затегнувам мускулите, а сауната е добра за ослободување  од токсините. Патем, одам на базен четири или пет пати неделно, а кога сум дома, возам статичен велосипед“, објасни Јована Типшин за „Хит“.

Пејачката откри и како изгледа нејзиното дневно мени.

Нејзиниот појадок се состои од замрзнат зеленчук, боровинки, јагоди, малини и капини, од кои прави овошна смеса во која става житни култури.

За ручек, сака да јаде варена, супа од зеленчук или варена зелка.

За вечера, познатата пејачка обично избира какао, кое го подготвува со ориз или бадемово млеко, кое го пие после порцијата печени печурки.

извор:stil.kurir.rs