Вегански Велигден со Lush

Можеби звучи неверојатно, но вистинито е. Направивме колекција од велигденски производи, кои не содржат јајца, млеко, всушност не содржат ништо од животинско потекло.  Баш е фора да ги послужите вашите гости со шарени вегански јајца, кој всушност се купки за во када – пенливи или шумливи. Зајчињата се неизбежен дел од секој Велигден. Нашите зајчиња се шекерни, но немојте да ги јадете. Да, изгледаат вкусно и примамливо затоа што се со какао и кокос, но служат за убав пилинг на важата кожа. Сепак има нешто што може и да го вкусите. Тоа е новиот шекерен пилинг за усни, со вкус на торта од морков. Ммм...

Carrot Cake пилинг за усни. Задолжително! Лимитирано издание кое не се пропушта.

Шекер, масло од јојоба, цимет портокал и ѓумбир. Ова е производ за меки и нежни усни оваа пролет.

Carrot масло за туширање. Од корен променете го чувството што го имате на кожата! Дозволете и на кожата малку да се разгали со ова масло за туширање направено од ладно цедено масло од семе од морков, масло од сандал, какао путер и бадемово масло.

Cream Egg пенлива купка. Како што се крши оваа пенлива купка под млазот вода, ќе се прошири слатка арома од пеперминт и чоколадо. Фер тргуваните какао и шеа путери се топат, претварајќи ја водата во неодоливо омекнувачка лагуна. Спеарминтот ја тонира кожата и го освежува расположението, правејќи да се чуствувате одлично.

Golden Egg шумлива маслена купка. Најдоброто јајце, е златното јајце. Сјајна и сензуална, оваа купка е полна масло од бразилски портокал. Препушти се на супер омекнувачка бања полна љубов за кожата, која е богата со луксузен какао путер, разведрувачки масла од бергамот и бадем.

Coco шекерен пилинг за тело. Бело зајче со мирис на кокос и ванила кое ќе ви помогне убаво да го ексфолирате вашето тело. Додадовме и ладно цедено кокосово масло за хидратација на кожата.

Cocoa шекерен пилинг за тело. Чоколаден пилинг, за слатка кожа. Фер тргуван какао путер ви дава хидратација и ве прави неодоливо слатки а кожата мека и нежна.