Венера влегува во знак на лав, период на голема среќа: Крајот на јуни на овие знаци ќе им донесе нешто неверојатно

Венера влегува во знакот на Лав на 27 јуни и ќе остане таму до 21 јули 2021 година. Овој астро период носи убави промени во нашите животи, а тој ќе биде особено поволен за 3 знаци.

Сите ќе имаме акцент на полето на љубовта и деловниот живот. Кралската Венера во прегратките на моќниот Марс во Лав ќе ја направи љубовта величествена и одлична, а во овој период ќе бидеме дарежливи и со своите пари.

Овие знаци ќе го почувствуваат најголемото влијание на овој астро феномен:

ОВЕН

Оваа Венера ќе ја почувствувате на начинот на Лавот. Сакате да бидете во центарот на вниманието, ќе бидете неодоливи кон спротивниот пол. Целата ваша енергија ќе биде насочена кон флерт и забава. Луѓето ќе ве бркаат да бидат во вашето опкружување и да ја почувствуваат вашата енергија. На деловно ниво, може да се појави типична женска љубомора. Ако вашиот шеф е жена, тука е конфликтот. Но, не заради работата и начинот на кој го работите, туку заради вашата возбудена и заводлива енергија.

ЛАВ

Со овој транзит сте сами. Сега сè околу вас е вашата сцена, вашата јавна сцена. Совршено се сложувате во таа енергија затоа што таа е во вашиот ДНК код. Како и со Овенот, сега сте неодоливи! Ја завршувате својата работа добро затоа што комуникацијата од ваша страна е заводлива, релаксирачка, а сепак секси. Сега е доволно да погледнеш еден колега и тој ќе направи сè!

Вие уживате во тоа. Го знаете многу добро и го користите. Треба да биде така. Искористете го овој транзит, покажете се во целосна светлина, облечете го најубавиот фустан и одете на деловна средба. Сè паѓа во втор план кога ќе се појавите. Искористете го тој момент за да напредувате, да добиете сè што сакате, поголема плата, подобра позиција.

СТРЕЛЕЦ

Енергијата на оваа Венера ве оптеретува и придвижува. Таа ве прави заводничка која спиеше со транзитот на Венера во Рак. Биди вамп жена во тебе. Сега облечете го тоа кратко здолниште што ги покажува вашите долги и извајани нозе.

Венера во Лав го кажува тоа и вие ја слушате! Ова е време за самољубие и самодоверба. Лавот е крал на џунглата и ве замолува да бидете кралица на вашиот живот. Особено деловно. Знаете што да правите.