(ВИДЕО) Атиџе дава интервју на црвениот килим

Природна, насмеана, Атиџе Муратова едноставно плени со нејзината појава на најгламурозниот црвен килим во светот. Ѕвездата на „Медена земја“ е инспирација за многуте акредитирани медиумски куќи на Оскарите, а во продолжение погледнете го ова симпатично видео.