ВИКЕНД ХОРОКОП: Проблеми во љубовта за неколку знаци

Овен

Важно е да не престанете да се обидувате и да вложувате напори во вашата работа. Ќе ви се исплати времето и вложената енергија. Ќе ви биде тешко да ги решите проблемите со некој близок. Можно е вашата врска да падне во криза.

Бик

Имате доволно време викендов да размислите детално за нов деловен проект или за нова инвестиција. Чекате поволен период за да ја прекинете емотивната врска со која не сте задоволни. Можни се проблеми со бубрезите.

Близнаци

Подгответе се за компликации кога станува збор за организирана забава од ваши блиски. Ќе имате многу проблеми на забавата. Можно е да не сте имале време да му посветите време на вашиот партнер, организирајте си го времето викендов и поголемиот дел од времето поминете го со партнерот. Пад на имунитетот.

Рак

Може да доживеете голем стрес и неочекувани промени на работа. Пред вас е лош викенд. Подгответе се за важен разговор со некој близок кој има одредени очекувања од вас.

Лав

Можно е да имате мал проблем во деловната област и како резултат на тоа може викендов да бидете под стрес. Ако сте во брак, вие се соочувате со неповолна фаза во вашата врска со партнерот.

Девица

Можеби имате некои проблеми во областа на работата што нема да ви дадат мир викендов. Имате можност за обична авантура или за некое запознавање што нема да ви значи многу. Вашите бели дробови се чувствителни, бидете внимателни.

Вага

Викендов може да ви донесе нови деловни можности. Подготвени сте за важни промени во ова поле. Можно е вашиот сакан да не ви прости за грешките што сте ги направиле во минатото. Грижете се за вашата тироидна жлезда.

Шкорпија

Викендов нема да бидете во најдобро расположение, бидејќи сеуште немате информација за унапредувањето на работа што го чекате. Доаѓа фаза каде што ќе треба да покажете трпеливост. Може да очекувате партнерот да ви ја покаже својата љубов и внимание викендов.

Стрелец

Вие не сакате да се откажете од целите што си ги поставивте на работа. Ако сте слободни, можете да се надевате на добри промени во областа на љубовта. Можни се проблеми со притисокот.

Јарец

Викендов ќе бидете импулсивни. Внимавајте на зборовите, бидете повеќе трпеливи. Размислувате за брак и чекате неколку важни разговори со вашата сакана личност. Подготвени сте за посериозни одлуки.

Водолија

Викендов ќе одвоите време само за себе и за своите желби. Ако сте во заедница, ќе имате помалку проблеми со вашата сакана личност.

Риби

Многу е важно да се посветите на вашата деловна активност ако сакате да постигнете добри резултати на ова поле после викендов. Ви се допаѓа личноста која покажува дека исто така има некој интерес за вас.