Викенд хороскоп: На еден знак му се смее интересна средба

Овен 

Задоволни сте со својот изглед. Ги чувствувате погледите од непосредната околина, но се уште сте незаинтересирани да влезете во било каков облик на врска.

Бик

Му се допаѓате на некој кој е во незавидна ситуација. Вашата потреба да помогнете, да дадете совет и да ѝ бидете поддршка на саканата личност ќе биде нагласена овој викенд.

Близнаци

Непланирана средба со пријателите и разговор за животот може да ви донесе радост. Премногу ја идеализирате саканата личност.

Рак

Драматичен период, односно викенд. За момент ќе помислите сте во загуба и дека ви нема спас. Оддалечете се од партнерот.


Следна страна