Викенд хороскоп: Не е на арно ако продожите вака- 3 знаци во проблематичен период

ОВЕН

Важно е да се препуштите на своите емотивни желби или да ги поместите субјективните граници во односот со драга личност. Имате голем број обврски и сакате се да функционира на беспрекорен начин. Обидете се викендов да не се замарае премногу за тоа кој што рекол. Кучината си лаат, карванот си врви.

БИК

Потребно ви е нечие разбирање, но партнерот не покажува интерес за да ви удоволи. На основа на првиот впечаток, ќе сфатите на кој треба да му верувате од колегите на работа. Токму сега е време да ја покажете вашата амбициозност. Познати сте по тоа. Ќе се изненадите до каде можете да стигнете овој викенд.

БЛИЗНАЦИ

Избегнете нова расправија на средба со саканата личност. Постојат отежнувачки околности кои не можете да ги одбегнете. Барате лесни решенија, но нема да добиете позитивен ефект. За промена, добро би било да научите еднаш за секогаш да се релаксирате кога работите се дојдени до точка на вриење. Токму тоа на сите им смета, а вие ќе бидете победник со лежерни ставови.

РАК

Во љубовниот однос не е дозволено се што посакувате, но нема причина ни за лажна скромност. Се наоѓате пред одлична можност за да остварите успешни резултати на работа и викендов фокусирајте се на тоа. Не ја потценувајте вашата пожртвуваност. Вие можеби сте уметнички души, но газите се пред себе, без да повредите никого.

ЛАВ

Ви пречи сознанието дека на саканата личност и недостасува инспирација или емотивна храброст. Немојте да дозволите да не ги извршувате обврските. Поттикнете стратегија викендов за решавање на проблемите. Секој проблем е создаден за да се реши. Не се плашете.

ДЕВИЦА

Работите кои ви изгледаат едноставни, наеднаш ќе станат комплицирани за вашата сакана личност. Бидете паметни, посветете се еден на друг викендов. Не брзајте. Не се неривирајте. Некако цело време сте под некаков притисок.

ВАГА

Имате впечаток дека неправедно личноста со која сте во врска не е за вас, а сето тоа е поради нејзинито однесување и молчење. Важно е да си ја зачувате добрата позиција. Многу се предомислувате! Време е да почнете да заземате јасни ставови по животните прашања.

ШКОРПИЈА

Пренесете ја својата емотивна инспирација и добро расположение на партнерот. Имате добро претчувство и добра енергија за да ги остварите сите посакува цели. Но, таму- ваму ситуацијата позната за вашиот знак ве одвраќа од многу нешта. Нели е подобро да одите три чекори напред?

СТРЕЛЕЦ

Нечие присуство и одредени случувања ви даваат нова смисла во вашата емотивна ориентација. Потребна ви е нечија искрена подршка. Понекогаш логичните претпоставки што ги имате не се такви и во очите на другите. Горделивоста оставете си ја дома. Надвор е терен за борба, а вие ја имате силата.

ЈАРЕЦ

Доколку имате средба избегнувајте го деструктивното однесување. Обвинувате погрешна личност за својот неуспех. Преземете си ја одговорноста. И не фантазирајте премногу за тоа што ќе се случи ако се случи? Оставете понегогаш простор времето да го покаже вашиот пат.

ВОДОЛИЈА

Изгледа дека некој одеднаш ги расипува вашите емотивни планови или договор што го имате со саканата личност. Внимателно проценете го редоследот на средби. Познати сте по мерење и премерување, па бидете паметни и носете соодветни животни проценки.

РИБИ

Се соочувате со иронична ситуација, нечиј гест ви делува како погрешен чекор. Ќе имате премногу гордост и тоа може да ви донесе проблеми. Канализирајте го вашиот страствен дух и импулсивност. Некогаш со мирен тон во гласот се решаваат нештата.