ВИКЕНД ХОРОСКОП: Нова љубов за еден хороскопски знак, друг ќе ужива со партнерот

Овен

Нема да имате премногу добар викенд план. Забавата што ја чекавте ќе се одложи. Можеби ќе бидете доста разочарани.

Ќе бидете доста пасивни во областа на љубовта викендов. Можеби ќе ви треба повеќе време за нова врска.

Имате проблеми со хроничен замор. Одвојте повеќе време за себе. А викендов е идеален за одмор.


Бик

Може да имате несогласувања викендов со пријатели кои не го разбираат вашиот систем на функционирање. Вие не сакате да се прилагодувате на другите и важно е да дадете се од себе.

Иако сте биле убедени дека партнерот ви е верен, има гласини дека работите можеби не се такви што мислите дека се. Можно е да се разбуди црв на сомнеж во вас.

Можни се проблеми со алергија.


Близнаци

Имате слободно време што можете да го искористите за одмор.

Уживате да бидете со партнерот. За вас е убаво и заедно планирате живот и иднина. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни од вашата врска.

Се чувствувате одлично.


Рак

Викендов ќе сте под голем притисок, запомнете не можете да ги задоволите сите.

Сакате да поминете повеќе време со вашиот сакан, но тешко е да се организирате покрај многу обврски. Можеби има некои секојдневни работи што ве оптоваруваат.

Може да имате проблеми со висок притисок.


Лав

Може викендов да очекувате да решите проблем што ве мачи.

Добро напредувате и уживате во моментите што ги поминувате со вашата сакана личност. Може да очекувате да бидете задоволни од состојбата на ова поле.

 Со здравјето сте добри.


Девица

Викендов не епогоден за вас, можна е кавга со личност од семјеството.

Деновите од викендот се идеални за изненадувања и пресврти што не ги очекувавте. Имате можност да се поврзете со лицето за кое се грижите и со кого имате долга историја на хемија.

Подложни сте на настинки и проблеми со грлото. Внимавајте.


Вага

Викендот ќе заштедите, бидејќи можно е да го поминете викендот дома.

Слободните ваги можат да очекуваат можност за интересен за нов состанок и почеток на врска.

Со здравјето сте добро.


Шкорпија

Шкорпиите ќе бидат опкружени со пријатели, и ги очекува забавен викенд.

На забавата-дружењето можно е ново познанство и љубовна искра.

Внимавајте на високиот притисок.


Стрелец

Викендов е можно да имате нервози, непотребни, слушајте внимателно, не избрзувајте.

Можеби не сте пронашле вистинска личност и партнер со кого би можеле да имате се што сте сонувале. Можно е ново познанство.

Внимавајте на вртоглавица.


Јарец

Можеби размислувате да одите на кафе со личност со која се договарате со недели, викендот е идеален за такви дружби.

Можно е наскоро да се разделите од партнерот со кого долго време немавте добри односи. Прифатете го фактот дека дојде време за промена на ова поле.

Можни се проблеми со стапалата.


Водолија

Може да очекувате да успеете во реализирање на вашите планови викендов. Среќата ќе биде на ваша страна.

Можно е да не сакате некој близок да признае дека сте љубоморни иако ве јаде внатре.

Внимавајте на грлото.


Риби

Со помош на близок, можете лесно да ги решите сите проблеми. Може да очекувате добар викенд.

Уживате во наплив на емоции и романса со вашата сакана личност. Може да очекувате убави настани. Подготвени сте вистински да се посветите на вашата љубов и да уживате во вашата врска.

Внимавајте на настинки.